Dag van de Vaart!
Zondag 6 april is de officile opening van Dag van de Vaart om 11.00 uur bij Fort Vreeswijk. Er is muziek en diverse andere activiteiten en een vertegenwoordiger van de gemeente opent deze feestelijke dag. Daarna is de keuze aan jou: deelnemen aan n van de vele activiteiten op verschillende locaties in Nieuwegein, wandelen, fietsen of relaxen op een gezellig terras.
11.00 uur Optreden BoomBasstic
BooomBassTic! uit Utrecht gaat openen met opzwepende beats van samba en percussie. Deze sambaband speelt swingende muziek waarbij niemand stil kan blijven staan. Hiermee is de toon gezet voor een geweldige dag van de Vaart. Na afloop van hun optreden bij Vreeswijk speelt BoomBasstic ook nog op de Museumwerf.
Programma gedurende de dag:
In en rond het Dorpshuis worden na de opening diverse activiteiten aangeboden:
11.30 uur en 13.30 uur Djembe Drum Workshop
Drum4fun komt een feestje bouwen. Met hun Djembe Drum Workshop brengen zij mensen van alle leeftijden bij elkaar op een leuke, muzikale, actieve en feestelijke manier.
Iedere deelnemer krijgt een Djembe; gaat tijdens de Djembe Drum Workshop een traditioneel West-Afrikaans ritme aanleren. In het laatste deel van de Djembe Drum Workshop spelen we samen het ritme, compleet met oproep en solos.
Schrijf je samen met vrienden en kennissen in voor de ochtend- of middagsessie! We hebben plek voor 60 deelnemers per sessie. Stuur hiervoor een e-mail naar koos.hofs@gmail.com waarin het aantal deelnemers en leeftijd wordt vermeld.
12.00 uur tot 16.00 uur Inloopworkshop te land, ter zee en in de Lego
Kinderen bouwen (alleen of samen met iemand) een voertuig van Lego. We zetten een schans neer waar ze het voertuig vanaf kunnen laten rollen en kijken wie het verst komt. En natuurlijk zijn er (lego) prijsjes voor diegenen die het verst komen!
De hele dag
- Demonstraties hengelsport en scouting
- Speurtocht expeditie waterlinie
Kinderen speuren naar de spannendste forten van Nederland. Voor iedereen met (klein)kinderen is hier Expeditie Waterlinie: een speurtocht met als beloning het bezoeken van 12 forten in Nederland. Deze forten bieden online talrijke mogelijkheden om jouw kennis te vergroten over onze gevechtshistorie. - Bingo
Vind posters op het terrein van fort Vreeswijk en scan de QR code. Ontdek welk fort je hebt gevonden en kruis hem aan op je bingokaart. Speur door de forten-info naar antwoorden op de vijf vragen achterop je bingokaart. Volle kaart en antwoorden gevonden op alle vragen? Stuur je antwoorden in en maak kans op een leuke prijs! Zoals toegangskaarten voor een fort of kasteel, een online escape room of een kinderleesboek over de waterlinie. - Wandelen met een gids door Vreeswijk
De gidsen laten u de mooiste plekjes van Vreeswijk zien. En niet alleen dat: ze weten ook heel veel te verhalen over dit prachtige dorp. - Wandelen op eigen gelegenheid rondje Schippersdorp
Verken het Schippersdorp en de Hollandse Waterlinies met deze interactieve en historische wandelroute, startend n eindigend bij Fort Vreeswijk.
Bekijk de startvideo en maak kennis met Kees, een inwoner van Vreeswijk uit de jaren 1913-1939. Start hier jouw wandelavontuur samen met Kees en ontdek alle bijzondere locaties op de route. Druk op de genummerde punten om de video- en audiofragmenten af te spelen en verken de geschiedenis van het schippersdorp! De routefolder is af te halen in het Dorpshuis op Fort Vreeswijk. - Fietsen op eigen gelegenheid
Een rondje van ongeveer 43 kilometer langs forten van de waterlinie en langs de Vaartse Rijn.
Routes route.nl De routebeschrijving kunt u ook afhalen bij Fort Vreeswijk. Als u zich vr zaterdag 5 april 10.00 uur aanmeldt via koos.hofs@gmail.com , dan zorgen wij voor een goodie bag. - Fietsen op eigen gelegenheid
Een rondje in ontwikkeling van ongeveer 30 km langs de Forten Honswijk, Korte Uitweg, Plofsluis, de Batterijen en Jutphaas. Wij hebben de route voor u gefietst, maar als u onderweg mooie fotos weet te schieten, dan zullen deze wellicht worden opgenomen in de nieuwe routebeschrijving!
En niet alleen dat, want de drie mooiste fotos zullen wij voor de winnaars afdrukken op metaal! Stuur uw fotos naar koos.hofs@gmail.com - Genieten van poffertjes
De hele dag worden geweldig lekkere poffertjes gebakken!
Meer informatie over de verschillende actviteiten: De Dag van de Vaart in Nieuwegein