Wat bracht het Koningshuis tussen 1842 en 1925 meer dan 5 keer naar Slavante? En waar zetelde zich de aartsvijand van Willem van Oranje?.
Loop op Koningsdag mee met de gids van Natuurmonumenten en treed in de voetsporen van leden van het Koningshuis en ontdek wat hun bewoog om een bezoek te brengen aan de destijds wereldberoemde Sint-Pietersberg. Ontdek tijdens de wandeling de omgeving en sporen die erin zijn achtergelaten, maar neem ook kennis van wat er helaas al lang verdwenen is. Beklim de oudste kasteelruïne van Nederland waar in het begin van de 80-jarige oorlog Alva zich voorbereide op de komst van Willem van Oranje.
Koningsdag Excursie - Ontdek de fascinatie van de Oranjes voor de Sint-Pietersberg

Koningsdag Excursie - Ontdek de fascinatie van de Oranjes voor de Sint-Pietersberg | Foto geüpload door gebruiker Natuurmonumenten.