De historie wordt geschreven door de overwinnaar. In Nationaal Museum Tachtigjarige Oorlog schrijf jij de geschiedenis. Zet je pers pet op en onderzoek de museumstukken van de Calixtuskerk in Groenlo. De Tachtigjarige Oorlog is vandaag de dag nog relevant en daar kom je achter tijdens je bezoek. Geloof je het glorieverhaal van de vader des vaderlands blindelings? Of zijn er meer kanten te ontdekken? Kies je invalshoek: Hollands, regionaal of internationaal en onderzoek het zelf.
Blijvend relevant met wisselende tentoonstellingen
Nationaal Museum Tachtigjarige Oorlog verkent geschiedenis naast actualiteit. Naast een onderzoekende houding naar het verleden neem je ook het heden onder de loep. Waarheidsgetrouwe bronnen en fact checken staan centraal in dit moderne museum.Op de begane grond vind je wisseltentoonstellingen op de tegels en tombes die teruggaan tot vóór de Tachtigjarige Oorlog. Komend najaar beslis je mee over de oorlog in Oekraïne tijdens zo'n wisseltentoonstelling. Waar zou jij het budget van Defensie in steken? Offensief of vredesbesprekingen? Hoe ziet Rusland de oorlog? Moet je per definitie pro-Oekraïne zijn? Je ontdekt het komend najaar.
Beleef de Tachtigjarige Oorlog op de plek waar die werd uitgevochten
Een klein stadje in de achterhoek heeft niet toevallig grachten en een vesting verleden. Groenlo was honderden jaren geleden een belangrijke handelsplaats in de Lage Landen. De vesting was één van de plekken waar hard gevochten werd om de toekomst van ons kikkerland.
Willem Frederik belegerde Grol in 1595. Het souvenir hiervan, een schilderij in opdracht van de aanvoerder, bezichtig je in dezelfde kerk die op het doek staat afgebeeld. Je beleeft de Tachtigjarige Oorlog op een plek die een belangrijke rol speelde in de opstand tegen Spanje.
Nationaal Museum Tachtigjarige Oorlog in Groenlo leent zich ook goed voor een workshop. Deze activiteit is geschikt voor volwassenen.